Fizyo 8 Egzersiz Danışmanlık Merkezi

BLOG

Haftalık yayınlanacak blog yazılarımız ile sizleri uzman olduğumuz konularda bilgilendireceğiz.

Klinik Pilates

Fizyoterapistler tarafından, egzersiz öncesinde yapılan postür, kas gücü, esneklik gibi değerlendirmeler sonrası kişinin ihtiyacına göre hazırlanmış egzersiz programlarına klinik pilates denir.

Yoga

Yoga asanalar (fiziksel duruşlar), meditasyon ve nefes tekniklerini içeren bütünsel bir egzersiz uygulamasıdır. Bilinçte farkındalık yaratan, vücut olarak daha zinde olmayı sağlayan yoga,  insanın kendini daha iyi tanımasına yardımcı olur

Pelvik Taban Rehabilitasyonu

Leğen kemiğimizin altında bulunan kaslara pelvik taban kasları denir. Bu kaslar idrarımızı ve dışkılamayı yapmamızı, doğum eylemini gerçekleştirmemizi ve cinsel aktiviteleri gerçekleştirmemizi sağlar. 

Bel Ağrılarında Egzersiz Tedavisinin Önemi

Omurgayla ilgili yaralanmalar, son zamanlarda en sık rastlanılan sağlık sorunlarındandır. Bel ağrıları ya da bel fıtığı, omurga rahatsızlıkları arasında günlük yaşamda en sık karşılaştığımız sağlık sorunudur. 

Duruş (Postür) Bozukluğu

Postür, iskelet öğelerinin, vücudun destek yapılarını zedeleme ve ilerleyici deformasyondan koruyacak şekilde düzgün ve dengeli dizilişidir. İyi postür minimum çaba ile vücutta maksimum yeterliliği sağlayan duruştur. Kötü postür, amaca tam olarak hizmet etmeyen kasların

Skolyoz Nedir?

Skolyoz halk arasında basit olarak omurga eğriliği olarak bilinse de 3 düzlemde görülen deformitelerle karşımıza çıkan eğrilik paternleridir. Özellikle büyüme periyotlarının hızlı olduğu ergenlik döneminde karşımıza çıkar. En sık görülen çeşidi idiopatik skolyozdur.